Milrem

Ettevõttel Milrem LCM on pikaajaline rasketehnika keretööde kogemus. Koostöös partneritega tehakse ka kere värvimist, sh suuremõõtmeliste sõidukite ja seadmete värvitöid.

Milrem LCM-ile on väljastatud keevitussertifikaat EN-ISO 3834-2:2005.

Me pakume ka kõiki salongi- ja sadulsepatööde valdkonna teenuseid istmete taastamisest kuni kogu sisustuse väljavahetamiseni.

 

Pinnakatted

Mustaks oksüdeerimine ehk mustamine (ingl black oxide või blackening) on terase töötlemise protsess, mille tulemusena saavutatakse matt pinnakate. Korrosioonikindluse tagamiseks tuleb pinnad katta õli või vahaga. Protsessi tulemusena detaili mõõtmed ei muutu. Mustaks saab oksüdeerida lisaks terastele ka roostevaba terase, vase, messingi ja pronksi sulameid.

Kasutamine: väga levinud relvade pinnakattena, kuid on kasutusel ka masinaehituses ja autotööstuses.

Mangaanfosfaatimine (ingl manganese phosphating või parkerize) on terasest pindade töötlemine fosforhappe ja mangaanoksiidiga. Tulemuseks on hallikasmust korrosioonikindel ja ülisuure kulumiskindlusega matt pind. Töötlemisel tekkiva pinnakihi paksus on vahemikus 0,005 kuni 0,0075 mm. Sarnaselt mustaks oksüdeerimisele on ka mangaanfosfaatimise puhul vajalik töödeldud pindade õlitamine või vahatamine, et saavutada korrosioonikindlus.

Kasutamine: ideaalne pinnakate hammasratastele, käsi- ja õhutööriistadele ja relvadele. Kasutatakse ka värvi aluskihina.

Nitriitimine (ingl nitriding) on terase pinna rikastamine lämmastikuga eesmärgiga saada suure kõvaduse ja kulumiskindlusega pinnad. Nitriitimisel suureneb ka pinna väsimus ja korrosioonikindlus.

Kasutamine: tihendite tööpinnad, raskelt koormatud detailid ja puksid, nukkvõllid, hammasrattad.

Süsiniknitriitimine (ingl ferritic nitrocarburizing) on terase pinna rikastamine lämmastiku ja süsinikuga. Protsessi tulemusena saadakse suure kõvaduse ja kulumiskindlusega pinnad. Lisaks suureneb pinna väsimus ja korrosioonikindlus. Mustaks nitriitimine annab ka ülikeerukatele detailidele ühtlase pinnatöötluse, muutmata detaili mõõtmeid. Mustaks nitriitimine asendab relvade mustamise ja mustaks oksüdeerimise tehnoloogiat ja annab mitmekordselt kauakestvama tulemuse.

Kasutamine: relvade detailid eesmärgiga saada must poolmatt tulemus. Pinnakatteid on võimalik kanda kõikidele relva metallist detailidele. Masinaehituses peamised kasutuskohad: hammasrattad, võllid, matriitsid, nukkvõllid, hüdrosilindrite varred.